Regulamin sprzedaży
§ 1 Definicje
Na potrzeby niniejszego regulaminu, przyjmuje się następujące znaczenie poniższych pojęć:
-
Kurs - treści cyfrowe udostępniane przez Sprzedawcę w formie kursu online.
-
Zajęcia jogi – zajęcia prowadzone online za pośrednictwem Zoom lub stacjonarnie, obejmujące jednorazowe wejścia, karnety (np. 4 wejścia) lub warsztaty stacjonarne zapisywane przez platformę Fitssey.
-
Warsztaty wyjazdowe – kilkudniowe wydarzenia organizowane przez Sprzedawcę, odbywające się stacjonarnie w określonym miejscu i terminie, obejmujące program praktyk, wykładów oraz zapewnione noclegi i wyżywienie. Udział w warsztatach wymaga wcześniejszej rejestracji i wpłaty zadatku3.
-
Kupujący – osoba fizyczna, osoba prawna lub ułomna osoba prawna.
-
Konsument – osoba fizyczna zawierająca ze Sprzedawcą umowę niezwiązaną bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową,
-
Regulamin – niniejszy regulamin sprzedaży.
-
Sprzedawca – Magdalena Gebert, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Magdalena Gebert Joga, NIP 5761556110, ul. Imbirowa 3d/36 81-591 Gdynia.
§ 2 Postanowienia wstępne
-
Sprzedawca prowadzi sprzedaż Kursów oraz Zajęć jogi.
-
Kursy dostępne są za pośrednictwem strony internetowej www.magdagebert.com.
-
Zapisy i sprzedaż Zajęć jogi odbywają się za pośrednictwem platformy Fitssey.
-
Do korzystania z Kursu konieczne jest spełnienie następujących warunków technicznych przez komputer lub inne urządzenie Kupującego:
-
posiadanie aktywnego adresu e‑mail powiązanego z serwisem YouTube,
-
standardowy system operacyjny,
-
standardowa przeglądarka internetowa
-
-
Do uczestnictwa w Zajęciach jogi online konieczne jest urządzenie z dostępem do Zoom oraz internetu.
-
Wszystkie ceny podane na stronie internetowej i platformie Fitssey są cenami brutto.
-
Warsztaty stacjonarne odbywają się w wybranych miastach w Polsce, zgodnie z harmonogramem opublikowanym na platformie Fitssey. Informacje o miejscu, dacie i godzinie warsztatu są dostępne przy opisie konkretnego wydarzenia.
-
Szczegółowe informacje o warsztatach wyjazdowych, w tym program, miejsce, zasady udziału, wymagania organizacyjne oraz wysokość zadatku, publikowane są każdorazowo w opisie danego wydarzenia na stronie internetowej Sprzedawcy.
§ 3 Prawa własności intelektualnej
Sprzedawca poucza niniejszym Kupującego, że treści sprzedawane za pośrednictwem Strony mogą stanowić utwory w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, do których prawa autorskie przysługują Sprzedawcy.
§ 4 Zakup Kursu lub Zajęć jogi
-
Zakup Kursu odbywa się poprzez zawarcie umowy na odległość pomiędzy Kupującym a Sprzedawcą, za pośrednictwem strony internetowej www.magdagebert.com.
-
Zakup Zajęć jogi (obejmujących jednorazowe wejścia, karnety na 4 wejścia ważne 8 tygodni lub warsztaty – stacjonarne i wyjazdowe) odbywa się poprzez zawarcie umowy na odległość za pośrednictwem platformy Fitssey, dostępnej pod adresem: https://app.fitssey.com/magdagebertjoga/frontoffice.
-
Kupujący może dokonać zakupu, wybierając jedną z dostępnych metod płatności:
-
Przelew tradycyjny – na konto Sprzedawcy:
Magdalena Gebert Joga
Numer konta: 31124012131111001127883970
Tytuł przelewu: Nazwa kursu + imię i nazwisko Kupującego -
Płatność online za pośrednictwem systemu Stripe – obsługującego płatności kartą, Google Pay i Apple Pay.
-
Płatność online za pośrednictwem systemu PayPal – obsługiwanego przez PayPal (Europe) S.à r.l. et Cie, S.C.A., L-1150 Luksemburg.
-
Płatność online za pośrednictwem Przelewy24 – obsługiwanego przez PayPro S.A., ul. Pastelowa 8, 60-198 Poznań, NIP: 7792369887, REGON: 301345068. Regulamin usług Przelewy24 dostępny jest pod adresem: https://www.przelewy24.pl/regulamin
-
-
Umowa zostaje zawarta w momencie zaksięgowania płatności lub otrzymania potwierdzenia płatności od operatora płatności. Po zawarciu umowy i potwierdzeniu płatności, Kupujący otrzymuje dostęp do Kursu drogą elektroniczną – na adres e-mail podany podczas zakupu.
-
Na życzenie Kupującego wystawiana jest faktura elektroniczna.
§ 5 Realizacja Kursów i Zajęć jogi
-
Realizacja zamówienia obejmującego treści cyfrowe następuje natychmiastowo po zaksięgowaniu płatności. W przypadku płatności elektronicznych (np. Przelewy24, PayPal) dostęp do treści cyfrowych przekazywany jest zazwyczaj w ciągu kilku minut. W przypadku tradycyjnego przelewu bankowego realizacja może się wydłużyć do momentu zaksięgowania płatności na koncie Sprzedawcy.
-
Dostęp do zakupionych Kursów przekazywany jest poprzez przesłanie wiadomości e-mail na adres podany podczas składania zamówienia.
-
Zajęcia jogi odbywają się zgodnie z harmonogramem dostępnym na platformie Fitssey.
-
W celu uczestnictwa w Zajęciach jogi Kupujący zakłada konto na Fitssey, wybiera dzień i konkretną praktykę z kalendarza, a następnie formę uczestnictwa (wejście jednorazowe, karnet lub warsztat).
-
W przypadku zajęć online, link do spotkania Zoom przesyłany jest przez Sprzedawcę drogą mailową po dokonaniu zapisu.
-
Nagranie z zajęć online udostępniane jest zapisanym uczestnikom i dostępne przez 7 dni. W celu jego otrzymania należy być zapisanym na konkretne zajęcia, niezależnie od fizycznej obecności.
-
Uczestnictwo w Zajęciach jogi można odwołać bezkosztowo do 6 godzin przed planowanym rozpoczęciem zajęć – z wyjątkiem warsztatów stacjonarnych, dla których obowiązują odrębne zasady rezygnacji opisane w § 7 niniejszego Regulaminu. W przypadku rezygnacji po tym czasie lub nieobecności – zajęcia zostaną uznane za zrealizowane i pobrane z dostępnego limitu karnetu lub opłaty jednorazowej.
-
Warsztaty stacjonarne odbywają się w terminie i miejscu wskazanym podczas zakupu. Informacje o lokalizacji, godzinie rozpoczęcia i szczegółach organizacyjnych dostępne są w opisie wydarzenia na platformie Fitssey oraz przesyłane mailowo.
-
Warsztaty wyjazdowe realizowane są zgodnie z opisanym programem, terminem i lokalizacją podanymi przy danym wydarzeniu. Szczegóły organizacyjne (takie jak godzina przyjazdu, plan dnia, zalecenia dotyczące wyżywienia i przygotowania) przekazywane są uczestnikom po dokonaniu rezerwacji.
§ 6 Zastrzeżenie odpowiedzialności i efektów
-
Wszystkie treści udostępniane w ramach Kursu i Zajęć jogi, w tym materiały wideo, instrukcje oraz opisy ćwiczeń, mają charakter edukacyjny i informacyjny. Nie stanowią porady medycznej, fizjoterapeutycznej ani terapeutycznej i nie powinny być traktowane jako substytut indywidualnej konsultacji ze specjalistą.
-
Kupujący korzysta z Kursu i Zajęć jogi dobrowolnie i na własną odpowiedzialność, z uwzględnieniem swojego stanu zdrowia, poziomu sprawności fizycznej oraz ewentualnych przeciwwskazań. Sprzedawca zaleca skonsultowanie się z lekarzem lub fizjoterapeutą w przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących możliwości wykonywania ćwiczeń zawartych w Kursie.
-
Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne urazy, kontuzje, pogorszenie stanu zdrowia ani inne skutki uboczne wynikające z niewłaściwego stosowania się do treści Kursu i Zajęć jogi lub ich niedostosowania do indywidualnych możliwości Kupującego.
-
Efekty korzystania z Kursu i Zajęć jogi mogą się różnić w zależności od indywidualnych predyspozycji, stanu zdrowia, zaangażowania oraz innych czynników niezależnych od Sprzedawcy. Sprzedawca nie gwarantuje osiągnięcia konkretnych rezultatów.
§ 7 Odstąpienie Konsumenta od umowy
-
Konsument, który zawarł ze Sprzedawcą umowę na odległość, ma prawo odstąpić od umowy bez podawania przyczyny w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy.
-
Począwszy od 01.06.2020 r., prawo do odstąpienia od umowy na zasadach opisanych w niniejszym paragrafie oraz wynikających z ustawy o prawach konsumenta przysługuje również osobie fizycznej zawierającej ze Sprzedawcą umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla tej osoby charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W związku z tym, gdy w ramach niniejszego paragrafu mowa jest o uprawnieniach Konsumenta, począwszy od 01.06.2020 r. uprawnienia te dotyczą również osoby spełniającej powyższe kryteria.
-
Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje Konsumentowi w odniesieniu do umów o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą Konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy oraz po poinformowaniu go przez Sprzedawcę o utracie prawa odstąpienia od umowy. Wyrażenie zgody, o której mowa w zdaniu poprzednim, następuje poprzez zaznaczenie odpowiedniego pola wyboru (checkboxa) podczas składania zamówienia na stronie internetowej Sprzedawcy. Zaznaczenie pola oznacza, że Konsument otrzyma dostęp do treści cyfrowych natychmiast po dokonaniu płatności i utraci prawo do odstąpienia od umowy
-
Aby odstąpić od umowy, Konsument musi poinformować Sprzedawcę o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia – pocztą elektroniczną.
-
Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby Konsument wysłał informację dotyczącą wykonania przysługującego Konsumentowi prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.
-
W przypadku odstąpienia od umowy, Sprzedawca zwraca Konsumentowi wszystkie otrzymane od Konsumenta płatności niezwłocznie, nie później niż 14 dni od dnia, w którym Sprzedawca został poinformowany o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy.
-
W przypadku warsztatów stacjonarnych, możliwa jest rezygnacja z udziału na następujących zasadach:
-
przy rezygnacji zgłoszonej co najmniej 14 dni przed terminem warsztatu – Kupującemu przysługuje zwrot 100% opłaty,
-
przy rezygnacji zgłoszonej od 13 do 7 dni przed terminem warsztatu – Kupującemu przysługuje zwrot 50% opłaty,
-
przy rezygnacji mniej niż 7 dni przed terminem warsztatu lub w przypadku nieobecności – opłata nie podlega zwrotowi.
-
-
W przypadku warsztatów wyjazdowych obowiązują odrębne zasady rezygnacji:
-
Rezerwacja miejsca następuje poprzez wpłatę zadatku, którego wysokość określona jest każdorazowo w opisie danego wydarzenia.
-
Zadatek jest bezzwrotny, niezależnie od przyczyny rezygnacji ze strony Kupującego.
-
W przypadku rezygnacji zgłoszonej na mniej niż 3 dni przed rozpoczęciem warsztatów wyjazdowych, Kupujący zobowiązany jest do pokrycia pełnej kwoty udziału.
-
Kupujący może przenieść swoje miejsce na inną osobę po wcześniejszym uzgodnieniu tego ze Sprzedawcą.
-
§ 8 Reklamacje
-
Reklamacje związane z funkcjonowaniem Sklepu oraz zakupionymi Kursami i Zajęciami jogi można składać drogą elektroniczną na adres e-mail Sprzedawcy: gebertmagda@gmail.com.
-
W zgłoszeniu reklamacyjnym Konsument powinien podać: imię i nazwisko, adres e-mail użyty przy zakupie, opis problemu oraz oczekiwania związane z rozpatrzeniem reklamacji.
-
Sprzedawca ustosunkuje się do reklamacji niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia jej otrzymania.
-
W przypadku, gdy reklamacja dotyczy treści cyfrowych, które nie zostały dostarczone lub nie działają prawidłowo, Sprzedawca podejmie działania mające na celu ich poprawne udostępnienie lub usunięcie usterki.
§ 9 Dane osobowe i pliki cookies
Zasady przetwarzania danych osobowych oraz wykorzystywania plików cookies zostały opisane w Polityce prywatności i plików cookies dostępnej pod adresem: https://www.magdagebert.com/polityka-prywatności-1.
§ 10 Prawa autorskie
-
Treści cyfrowe dostępne do zakupu na Stronie internetowej są utworami i są objęte ochroną prawa autorskiego, a prawa te przysługują Sprzedawcy lub osobom z nim współpracującym, a które udzieliły Sprzedawcy odpowiednich licencji lub przekazały mu majątkowe prawa autorskie.
-
Klient może korzystać z zakupionych Produktów oraz innych treści dostępnych na Stronie internetowej na zasadzie dozwolonego użytku prywatnego. To oznacza, że Klient oraz użytkownicy Strony internetowej mogą z nich korzystać tylko i wyłącznie na własne potrzeby. Wyklucza to komercyjne wykorzystanie ww. treści przez Klienta oraz innych użytkowników.
-
Klient zainteresowany komercyjnym wykorzystaniem ww. treści powinien skontaktować się ze Sprzedawcą i podjąć indywidualne negocjacje.
-
Nieuprawnione rozpowszechnianie ww. treści skutkować może odpowiedzialnością cywilną i karną.
§ 11 Postanowienia końcowe
-
Umowy zawierane przez Sprzedawcę zawierane są w języku polskim.
-
Sprzedawca zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian Regulaminu z ważnych przyczyn, tj.: zmiany przepisów prawa, zmiany sposobów płatności i dostaw, w zakresie, w jakim te zmiany wpływają na realizację postanowień niniejszego Regulaminu. O zmianach Sprzedawca powiadomi 14 dni przed ich wprowadzeniem. Zmiany nie dotyczą umów zawartych przed wprowadzeniem zmian w Regulaminie
-
W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie powszechnie obowiązujące przepisy prawa polskiego, w szczególności: Kodeksu cywilnego; Prawa przedsiębiorców; ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną; ustawy Prawa konsumenta, ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO) oraz ustawy o ochronie danych osobowych.
-
Regulamin ma zastosowanie do umów zawartych od dnia 01.08.2023 r. z uwzględnieniem zmian dotyczących Fitssey i Przelewy24 od dnia jego aktualizacji.